VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH DĚTSKÉHO VÁNOČNÍHO MĚSTEČKA

 

Již posedmé chceme spolu s dětmi, jejich rodiči, žáky ZŠ, studenty SŠ a dobrovolníky vytvořit příjemnou předvánoční atmosféru na dobročinné akci - Dětském vánočním městečku, jež bude letos probíhat opět ve spolupráci s Domem kultury Vsetín v místě tradičního jarmarku v centru Vsetína ve dnech 20. - 21. prosince 2019 vždy od 9 hodin. Akci i letos ve velké míře podporují Výrobní duržstvo IRISA a H&B delta.

Připravujeme také doprovodný program, podrobnosti budeme postupně zveřejňovat v aktualitách na těchto stránkách a na facebooku . Na facebooku najdete také fotoarchiv z předchozích let.

Přijďte nás navštívit! Srdečně zvou organizátoři akce Petr a Alena Hurtovi.

 

SMYSL AKCE

Akce má několik rozměrů:

- dát příležitost dětem, které jsou šikovné a dokáží doma vyrobit drobné dárkové předměty, prodávat je přímo na vánočním jarmarku v bezpečném prostředí Dětského vánočního městečka. Může to být pro ně nejen výjimečný zážitek či dobrá zkušenost, ale i příležitost, jak si vydělat penízky (tržba zůstává jim), a to buď na nákup vánočních dárků nebo něčeho, na co si už doma průběžně šetří.

- pro studenty škol je účast na akci příležitostí spojit teoretické znalosti a praktické zkušenosti získané při přípravě a výrobě produktů a jejich následném prodeji na jarmarku a toto následně využít při dalším studiu.

- charitativní rozměr (viz níže).

 

VÝTĚŽEK DARUJEME

V Dětském vánočním městečku každoročně prodáváme občerstvení a charitativní předměty, zejména pak speciálně navržené baňky vyrobené ve v.d. IRISA Vsetín. Celý zisk z uvedeného prodeje věnujeme na dobročinné účely, kdy příjemci jsou tradičně DĚTI. 

V předchozích letech jsme podpořili:
2013 - Občanské sdružení Na cestě - nízkoprahové zařízení pro mládež Centrum Archa;
2014 - 
Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice;
2015 - tehdy tříletou Nelinku Bugalovou z Huslenek;
2016 - tehdy 3,5letého Martínka Straku ze Vsetína;
2017 - tehdy 14letého Marečka Ingra ze Vsetína
;
2018 - tehdy 4letého Kubíka Pacuta z Hovězí.

Stejně jako v loňském roce i letos vybereme příjemce výtěžku ve spolupráci s kolektivem dětského oddělení Vsetínské nemocnice a včas tuto informaci zveřejníme. 

 

PŘIDEJTE SE K NÁM

Vítáme každého nového zájemce, který by se do dění v Dětském vánočním městečku chtěl zapojit. 

Děti mohou vyrobit samy nebo s malou pomocí rodičů výrobky, které budou prodávat ve stánku nebo se také mohou zapojit krátkým vystoupením na malém pódiu městečka (zazpívání písničky, přednesení básničky, hrou na hudební nástroj apod.).

Stačí vyplnit přihlašovací formulář, který naleznete na těchto stránkách.

 

VÝROBKY

Děti zpravidla prodávají drobné dárkové předměty, jako jsou například ozdoby na vánoční stromeček, perníčky, plovoucí svíčky, dřevěné dekorace, šperky z FIMO hmoty, šperky z korálků, výrobky z pedigu, pletené papírové stromečky, svícny z malovaného skla, zdobené květináče, různé vánoční dekorace a další. Fotografie výrobků z předchozích let jsou umístěny na facebooku.

Již tradičně se účastní studenti Střední školy zemědělské a přírodovědné Rožnov p. R., kteří vyrábí především masné výrobky, sýry a perníky, to vše v bio kvalitě a znovu také žáci Základní školy Integra Vsetín.

 

OBČERSTVENÍ

Návštěvníci městečka se mohou těšit na poctivý vánoční punč, dětský punč, svařák, pravou valašskou kyselici a guláš. Vše vyrobeno z kvalitních surovin. Zisk z prodeje občerstvení je součástí výtěžku akce.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

 Tvoření dětí

Ve vstupní hale Kina Vatra bude probíhat vánoční tvoření. Děti si budou moci nazdobit skleněné baňky, které dodá IRISA Vsetín v.d. nebo vyřezat dřevěné vánoční ozdoby pod vedením manželů Hutěčkových.     

                                 

 Vystoupení na malém pódiu

Naše malé pódium bude k dispozici dobrovolným interpretům, kteří mohou svými vystoupeními přispívat ke zpříjemnění atmosféry Dětského vánočního městečka po celý den.
     

 Ruční foukání baněk

Tato atraktivní podívaná, o kterou se tradičně starají zaměstnanci Výrobního družstva IRISA, probíhá na našem minipódiu průběžně po oba dny. I letos představí své umění profesionální malířka vánočních ozdob. Její výtvory (snad i dle vašich přání) si budete moct odkoupit.

                  

Dětské vánoční městečko 20.-21. prosince 2019 Vsetín