VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH DĚTSKÉHO VÁNOČNÍHO MĚSTEČKA

 

Již poosmé chceme spolu s dětmi, jejich rodiči, žáky ZŠ, studenty SŠ a dobrovolníky vytvořit příjemnou předvánoční atmosféru na dobročinné akci - Dětském vánočním městečku, jež bude letos probíhat opět ve spolupráci s Domem kultury Vsetín v místě tradičního jarmarku v centru Vsetína ve dnech 20. - 21. prosince 2021 vždy od 9 hodin. Akci i letos ve velké míře podporují Výrobní duržstvo IRISA a H&B delta.

Připravujeme také doprovodný program, podrobnosti budeme postupně zveřejňovat v aktualitách na těchto stránkách a na facebooku . Na facebooku najdete také fotoarchiv z předchozích let.

Přijďte nás navštívit! Srdečně zvou organizátoři akce Petr a Alena Hurtovi.

 

SMYSL AKCE

Akce má několik rozměrů:

- dát příležitost šikovným dětem, které dokáží vyrobit drobné dárkové předměty, vyzkoušet si jejich prodej přímo na vánočním jarmarku v bezpečném prostředí Dětského vánočního městečka. Nabídnout jim tak nejen výjimečný zážitek, ale i příležitost zkusit si vydělat penízky na vysněnou věc, na kterou už třeba déle šetří.

- pro studenty škol je účast na akci příležitostí spojit teoretické znalosti a praktické zkušenosti získané při přípravě a výrobě produktů a jejich následném prodeji na jarmarku a toto následně využít při dalším studiu.

- charitativní rozměr (viz níže).

 

VÝTĚŽEK DARUJEME

V Dětském vánočním městečku každoročně prodáváme občerstvení a charitativní předměty, zejména pak speciálně navržené baňky vyrobené ve v.d. IRISA Vsetín. Celý zisk z uvedeného prodeje věnujeme předem vybranému a zveřejněnému příjemci. 

V předchozích letech jsme podpořili:
2019 - tehdy 14letou Elišku Kneblovou ze Vsetína;
2018 - tehdy 4letého Kubíka Pacuta z Hovězí;
2017 - tehdy 14letého Marečka Ingra ze Vsetína;
2016 - tehdy 3,5letého Martínka Straku ze Vsetína;
2015 - tehdy tříletou Nelinku Bugalovou z Huslenek;
2014 - Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice;
2013 - Občanské sdružení Na cestě - nízkoprahové zařízení pro mládež Centrum Archa.

Stejně jako v předchozích letech vybereme příjemce výtěžku ve spolupráci s některým z dětských lékařů nebo dětským oddělením Vsetínské nemocnice. 

 

PŘIDEJTE SE K NÁM

Do dění v Dětském vánočním městečku se mohou zapojit děti, které dokáží vyrobit samy nebo s malou pomocí rodičů výrobky, které budou následně prodávat ve stánku.

Stačí vyplnit přihlašovací formulář, který naleznete na těchto stránkách.

 

VÝROBKY

Děti zpravidla prodávají drobné dárkové předměty, ozdoby na vánoční stromeček, perníčky, plovoucí svíčky, dřevěné dekorace, šperky z korálků, výrobky z pedigu, pletené papírové stromečky, svícny z malovaného skla, zdobené květináče a různé jiné vánoční dekorace.
Fotografie výrobků z předchozích let jsou umístěny na facebooku.

 

OBČERSTVENÍ

Návštěvníci městečka se mohou těšit na poctivý vánoční punč, dětský punč, svařák, valašskou kyselici a guláš. Vše vyrobeno z kvalitních surovin. Zisk z prodeje občerstvení je součástí výtěžku akce.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

 Tvoření dětí

Ve vstupní hale Kina Vatra bude probíhat vánoční tvoření. Děti si budou moci nazdobit skleněné baňky, které dodá IRISA Vsetín v.d. nebo vyřezat dřevěné vánoční ozdoby pod vedením manželů Hutěčkových.     

                                 

 Vystoupení na malém pódiu

Naše malé pódium bude k dispozici dobrovolným interpretům, kteří mohou svými vystoupeními přispívat ke zpříjemnění atmosféry Dětského vánočního městečka po celý den.
     

 Ruční foukání baněk

Tato atraktivní podívaná, o kterou se tradičně starají zaměstnanci Výrobního družstva IRISA, probíhá na našem minipódiu průběžně po oba dny. I letos představí své umění profesionální malířka vánočních ozdob. Její výtvory (snad i dle vašich přání) si budete moct odkoupit.

                  

DĚTSKÉ VÁNOČNÍ MĚSTEČKO

VSETÍN 20. - 21. 12. 2021